Habaděj bloguje. Savoir Vivre.

Pane, dej mi odvahu řešit věci, které ovlivnit mohu, trpělivost přijímat ty, které nezměním, a moudrost, abych je od sebe dokázal rozeznat.

Kdo nepochopil Kalouskovu složenku, ať nehlasuje!

České TOP produkty - hokej, holky a pivo - a ještě možná tak recept na guláš nebo nakládaný hermelín. Tím je okruh témat, na která jsem ochoten diskutovat v hospodě, víceméně uzavřen. Proto se s vámi, vážení, nebudu bavit ani o Kalouskově složence, která většinu z vás zjevně tolik irituje.
Nezlobte se, nemám tolik času, abych ho chtěl ztrácet vysvětlováním natolik jednoduché záležitosti, jakou je 1+1=2. A po přečtení komentáře Karla Steigerwalda ve včerejší MF Dnes navíc nemám dojem, že by k něčemu tak výstižně napsanému bylo třeba ještě cokoliv dodávat.

Pro ty z vás, jejichž aktuálním světovým názorem je titulek v nejnovějším čísle Blesku, jsem pořídil stručný výtah. Vám ostatním doporučuji
plné znění na stránkách iDNES.cz.

***
Kalouskova složenka vyvolala velký rozruch. Většina těch, kdo se veřejně vyjadřují, ji odsoudila jako provokaci, která překračuje meze slušnosti. Divousové mluvili o vyvolávání paniky. Jiný předvolební jev asi tolik reakcí nevyvolal.
Například plakát, na kterém ČSSD tvrdí, že chřipka bude stát čtyři nebo kolik tisíc, a zub tolik a tolik stovek, zůstal bez ohlasu. Na rozdíl od této lži (a mnoha jiných předvolebních) Kalouskova složenka říká pravdu.
Kdo se podívá na státní rozpočet, může se o tom přesvědčit. Takový dluh tu je a splácí ho nikoliv naši děti a vnukové, na které se otrlejší mohou třeba i vykašlat, nýbrž už teď my všichni.
Přesněji, nesplácíme dluh, ale jen úroky z něj! I to si každý ve státním rozpočtu může přečíst. Kdo se podívá na to, jak za posledních dvanáct let státní dluh rostl, snadno zjistí, kdo ho způsobil hodně a kdo méně. (...) Příčina dluhu je jednoduchá: stát vydává víc, než přijme.
Když uvážíme, že voliči se mají rozhodovat v mnohem složitějších tématech, než je celkem jasná výše státního dluhu a podíl politických stran na něm, měli bychom propadnout depresi. Jak se asi vymotají ze záhad financování zdravotnictví, z problémů s penzemi, s ubohou úrovní práva v republice a z dalších složitých a vážných problémů...?
Kalouskova složenka, celkem přehledný vtip, který někdo může považovat za blbý, jiný za dobrý, ale nikdo za nesrozumitelný, naše voličstvo osvítila ostrým světlem. Jak chce lid, zdroj moci ve státě, o svém státě rozhodovat, když Kalouskovu složenku nepochopil?

Před časem se prodávalo zahradní čerpadlo s tímto návodem: Zásuvku zasuňte do zástrčky. Hadice přišroubujte ke šroubení. Stiskněte tlačítko zapnuto. Přístroj nesmí používat děti do 12 let a ten, kdo nepochopil tento návod.
Pro českou politiku je to inspirativní. Kdo nepochopil čerpadlo a Kalouskovu složenku, neměl by mít volební právo.

***
slozenka
(Foto: TOP 09)
19.05.2010 14:28:00Komentáře

2 komentářů:
  • 20.05. 22:11, Zuzana

    Naprosto souhlasím, že článek pana Steigerwalda byl skvěle napsaný, úplně mi bral slova, která jsem vyřkla den před tím v náruživé debatě na toto téma. A se zbytkem souhlasím.

  • 19.06. 15:27, lusitano

    Ahoj,nesouhlasím s tím,že ten dluh je můj.Dluh je,ale kdo ten dluh zapřičinil?Já určitě ne,žádné miliardy jsem nerozkradla,nad poměry jsem nikdy nežila,daně platím,po doktorech nevysedávám a nemocenskou tudíš nevyužívám,sociální příplatky krom přídavku na dítě nepobírám,žádné jiné požitky od státu nemám a teď v mých 55 se dozvím,že do důchodu dřív jak v 60 nepůjdu,co však mám dělat,když mi stát nepomůže najít zaměstnavatele,kterému nevadí můj věk,a pokud se důchodu vůbec dožiju,tak se dovídám,že to bude almužna,a vzhledem k tomu,že jsem opravdu nekradla,nemám naspořeno tolik,abych mohla aspoň ve stáří dopřát si to,na co zamlada nebyly peníze,protože byly děti a plat kolem devíti tisíc mi to ani neumožnil.Takže já pana Kalouska a ostatní viním z toho,jaké nadělali dluhy.Byli to přece oni,kdo odpovídá za státní kasu.Tak jak my každý odpovídáme za své osobní dluhy,to je jako bych já si napůjčovala miliony a pak obviňovala všechny okolo,že to vlastně kvůli vám všem jsem se dostala do takových dluhů.Vy jste spolupodepisoval dluhopisy?Já jsem nesouhlasila s vyzbrojováním,předraženýmy silnicemi a stavbamy,s korupcí státních úředníku na nejvyšších místech atd.,a stejně to musím podle pana Kalouska platit,a co já z toho mám?A co teprve naše děti?Vláda slibovala,že bude stát spravovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.Kde to svědomí tedy je?Takže znovu říkám,že nesouhlasím ani s MF ani s Kalouskem.Ale jinak přeji hezký den.V.M.


přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se