Habaděj bloguje. Savoir Vivre.

Pane, dej mi odvahu řešit věci, které ovlivnit mohu, trpělivost přijímat ty, které nezměním, a moudrost, abych je od sebe dokázal rozeznat.

Každá blahem zaječí - když spatří kýtu prasečí!

Pivobrani_Andy_v_pohotovosti

Inu, moji milí… Už dlouho jsem vás neinformoval o mých kouscích, darebáctvích, průšvihách, potažmo pak malérech. Ale za to může můj páníček, jelikož pro samou práci ignoruje mou soustavnou a trpělivou snahu o jeho srdečni arytmii, na kterou mu pilně svými alotrii zadělávám.

Nedá se nic dělat: musím vám podat podrobnou zprávu o sobotním Pivobraní tady u nás na vsi. Na kopečku, v pohostinné hospůdce U Čonků, konalo se v sobotu a já jsem se zúčastnil v doprovodu mého Karlose a tety Helči.

Říká se, že je lepší jednou vidět než dvakrát číst, proto jsem akci pojal jako fotoreportáž.

Pozvánka lákala na téměř celý sortiment Svijanského piva, grilovanou kýtu z prasátka, domácí klobásy a pečené ryby. Taktéž kulturní program byl jest saturován v podobě klávesového virtuosa, jehož jsem si hned zkraje příliš neoblíbil, jelikož jeho aparatura pár metrů od mých bystrých oušek řvala jako kráva. Nějaké pošahané disco my, intelektuálové, moc neuznáváme - proto jsem ocenil, když ten kolovrátek vypnul a začal zpívat country. To už jsem mu byl ochoten tolerovat a sem tam nějaký akord zazpívat s sebou.

Tak se pojďte mrknout, jak jsme se tam měli…

Pivobrani_Hostinsky
12:04. Pan hostinský Honza nás vítá. No aby ne - den jako malovaný je zárukou, že tržba bude dnes příjemná...

Pivobrani_Helca_Jirka
12:36. Helenka se pozdravila s šéfkuchařem od grilu. Znají se sice sto let a jednu zimu, ale připomenout se ("Ahoj, Jirko - Ahoj, Helčo!") není při této příležitosti nikdy na škodu...

Pivobrani_Klobasy
12:56. První chod: klobásky. Výtečné, domácí, zauzené, na grilu ohřáté. Šťavnaté, paprikové, česnekové - to mají pejskové rádi.

Pivobrani_Celkovy-pohled
13:18. ... A už se to začíná scházet.! Zahrádka se plní, hosté nasávají omamné vůně ze tří grilů a sykot od dvou píp, odkud teče zcela exkluzívní, pěnivý a lahodný Svijanský mok.

Pivobrani_Klavesy
13:43. Mistr přijíždí. U rozbalování aparátu jsem mu zela neužitečně (ale s chutí) asistoval.

Pivobrani_Kyta
14:22. To je kýta prasečí, po níž každá zaječí... Napráskl jsem si bříško, že jsem na hodinu musel zalézt pod dřevěné pódium, abych se kapánek prospal. Mistrovi, co to nakládal, ručičky líbat!

Pivobrani_Andy_hlida
14:58. Páníček přechází na víno. Můjtypsíbóže - to tady budeme asi dlouho. Ale mně to nevadí...

Pivobrani_Kamaradka_slecna
15:00. ... protože jsem si tu našel hoooodně kamarádů. A hlavně kamarádek. Třeba tuhle slečnu lidskou (omlouvám se za společenské faux pas, ale jméno mi v tom fofru nestihla prozradit)...

Pivobrani_Betty
15:21. ... a tuhle slečnu psí, které říkají Betty. Na to, že je téměř šlechtična (Kavalier King Charles Spaniel), podlehla mému vrozenému šarmu poměrně rychle.

Pivobrani_Muzikant_Hostinsky
15:50. Show must go on! "Tam za vodou v ráááákosíííí...!" vystřihli Mistr kláves s hostinským Jendou dvojhlasně - a bez jediné chybičky. Kluci - jste jedničky!, ukázal jsem jim vztyčeným drápkem. Tak, jak to umí jen Topolánek ve sněmovně a já U Čonků.

Pivobrani_Uzeny_hejk
16:58. Chod třetí: grilovaný hejk. To je, prosím, ryba, ale docela bez kostí. Když vyndáte páteř, máte krásnej kus voňavýho masíčka. Uff, tohle už je i na mně dost!

Pivobrani_Tata_Dcera
18:14. Hrdý táta s dcerou. Barča bude v rodinné tradici pokračovat. A i v 15-ti letech už umí za "rajčáky" na pípě vzít pěkně zostra!

Pivobrani_Ucet
20:18. Tady vám byl takovej fofr, že si páníček musel psát účet sám na vlastních novinách. (...) Končíme - a jedeme domů. Uuuuž se mi chce strašně... spiiiinkat.
19.09.2009 23:59:00Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se