Habaděj bloguje. Savoir Vivre.

Pane, dej mi odvahu řešit věci, které ovlivnit mohu, trpělivost přijímat ty, které nezměním, a moudrost, abych je od sebe dokázal rozeznat.

BRUNĎOVA MINIŘÍZEČKOVÁ SYMFONIE

CZ

Přišlo to jako blesk. Vidinu poklidného odpoledne na terase zahradní restaurace našeho Autocampu, kde jsem relaxoval s podřimujícím pejskem, románem Zdeny Frýbové a orosenou sklenicí Budvárku, ve vteřině rozmetal prudký útok božsky mučivé vůně z otevřených dveří nedaleké kuchyně.

Knížka mi padá z ruky a Andy se staví do pozoru na zadní tak předpisově, že by mu nemohl nic vytknout ani major Terazky. "Ten Brunďa mě jednou zničí!", vyje Andýsek zoufale na adresu šéfkuchaře, který však vzápětí vychází s talířem nakládaných miniřízečků a s potutelným úsměvem sobě vlastním před nás klade porci té kulinářské symfonie.

Protože mě zná, hned začíná diktovat recept. A dělám dobře, že si ho píšu hned - studené jsou ještě lepší...Na řízečky:
krůtí nebo kuřecí řízky (stehenní jsou šťavnatější), vepřová panenka, svíčková, roštěná... - dle libosti
sůl
olej
Na zálivku:
bílý jogurt
sojová omáčka
kari
drcený česnek
solamyl
žloutek
Na obalení:
strouhanka

Maso nakrájejte na miniřízečky o velikosti mexického dolaru, jemně naklepejte rukou a podle potřeby nepatrně osolte (není nutné).
Zálivku vytvoříte smícháním všech surovin v takovém poměru, aby byla podle vašeho gusta - přiměřeně: zkušenější znají... ;-). Řízky vložte do mísy, přelijte zálivkou tak, aby do ní byly zcela ponořené, a neprodleně šoupněte do lednice. Brunďa o době ležení tvrdí, že jeden den je povinnost, dva příjemné a tři naprosto boží.
Pak už jen obalte ve strouhance a zvolna smažte na pánvi nebo ve friťáku. Ubrousky použijte jak na odsátí řízečků od tuku, tak i k utírání slin.


Dobrou chuť vám přát zcela určitě nemusím. Bylo by to asi jako vozit písek na Saharu.

P.S.:
Aktualizace 03/05/2009 15:14 hod.:
Brunďova sestra Zuzka mne sprdla, že do campu přinesla tenhle recept ona. Tak tedy opravuji: ZUZANČINA MINIŘÍZEČKOVÁ SYMFONIE.

Ale uznejte, že "Brunďa" vyzní v titulku líp...

minirizecky
Takhle to vypadá...

004
... a tady se to s láskou a procítěně konzumuje
01.05.2009 20:58:22Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se