Habaděj bloguje. Savoir Vivre.

Pane, dej mi odvahu řešit věci, které ovlivnit mohu, trpělivost přijímat ty, které nezměním, a moudrost, abych je od sebe dokázal rozeznat.

HOUSTIČKY JAK MALOVANÉ - A SLANINKOU VYPLÉTANÉ

CZ

Jsou jídla, která pochválíte, a za chvíli na ně zapomenete. Vsadím svou nekřesťansky drahou sadu nožů, že tyhle housky do této kategorie zcela určitě nezařadíte. Protože jak si je jednou upečete a ochutnáte, jste ztraceni.
Pozor, pálí!!
:-)
500 g hladké mouky
2 lžičky sušeného droždí
1 lžičku cukru
350 ml mléka
2 lžíce másla
2 lžičky soli
100 g anglické slaniny
50 g strouhaného sýru (nejlepší je uzený Eidam)

na potření a ozdobu:
1 žloutek
hrubou pekařskou sůl

Mouku prosijte, osolte, přidejte cukr, sušené droždí a vše zalijte vlažným mlékem. Nakonec přidejte změklé máslo a vše zpracujte do hladkého těsta, které nechte na teplém místě vykynout.
Slaninu nakrájejte na dlouhé úzké proužky. Tu, kterou nevyužijete, jemně posekejte nadrobno. Z vykynutého těsta vyválejte úzké válečky, které spolu s proužky slaniny zaplétejte do houstiček. Hotové housky přendejte na plech vyložený pečícím papírem, potřete rozšlehaným žloutkem, posypejte hrubozrnnou solí a jemně sekanými zbytky slaniny.
Troubu předehřejte na 180°C a plech s houstičkami nechte ještě dokynout. Slaninové houstičky pečte asi 25 minut, poté posypejte strouhaným sýrem a dopečte.


slaninove-housticky
04.02.2009 09:06:48Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se