Habaděj bloguje. Savoir Vivre.

Pane, dej mi odvahu řešit věci, které ovlivnit mohu, trpělivost přijímat ty, které nezměním, a moudrost, abych je od sebe dokázal rozeznat.

Marketingové triky. Ale ty, sakra, fungují!

Můj kamarád v 90-tých letech zrestituoval hospodu na rozhraní Novopacka a Jičínska, kterou kdysi na trase zejména náklaďáků na poměrně frekventované okresce provozovali jeho rodiče a prarodiče.

Protože mu ji Jednota předala v patřičně zdevastovaném stavu, hledal po otevření nápad, kterak přilákat šoféry na jídlo - neboť po socialistických letech fádních utopenců a ohřívaných buřtů tam nikoho ani nenapadlo zastavit.

A Franta zase začal vařit (mimochodem jeho specialitou byly fantastické zvěřinové dobrůtky).


jeleni_gulas

Nakoupil v bazarech a na vrakovištích šest totálních odpisovek různých typů - Opel, Praga V3S, dodávku… atd. - aby vytvořil dojem, že je parkoviště plné. Což je, zcela nepochybně, u profesionálních řidičů jediný zaručený certifikát kvality skvělé kuchyně. Čímž je chtěl přilákat, aby přibrzdili (pochopitelně ty vraky denně přeparkovával do různých pozic, aby to nebylo nápadné).

Jelikož mu však přišlo blbé, aby při plném parkovišti měl prázdnou hospodu (místní chodili až navečer), dával dva měsíce pivo a jídlo zdarma několika zdejším nezaměstnaným Joudům, aby tam během dne konzumovali daňčí svíčkovou, srnčí špízy a jelení gulášek a hlasitě chrochtali blahem, A protože, jak známo, dokonalost spočívá v detailech, měli před sebou otevřené poloplné lahve s etiketou Pito, ale v třetinkách novopackého Broučka nebo Plzeň - jinak by mu tam, pochopitelně, neseděli.

A jak myslíte, že to dopadlo? Během pár týdnů se to rozkřiklo, měl hospodu natřískanou šoféry a místní jelimani předváděli protáhlé ksichty, protože jim Fanda už zase psal čárky.

Podle mne: famózní marketingový tah typu "Make it yourself". ;-)
30.09.2008 23:15:00Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se