Habaděj bloguje. Savoir Vivre.

Pane, dej mi odvahu řešit věci, které ovlivnit mohu, trpělivost přijímat ty, které nezměním, a moudrost, abych je od sebe dokázal rozeznat.

"Nejsi v Hiltonu, ale ve vězení. Tak sklapni tu svou nevymáchanou hubu!"

"Tohle není Carlton, nebo Ritz, jestli se vám tady nelíbí, tak už se sem víckrát nevracejte!" odpověděl vězňům, kteří si stěžovali poté, co jim ve věznici zakázal kávu. Šerif okresu Maricopa v Arizoně přílišnou přecitlivělostí k odsouzeným právě netrpí.

Joe Arpaio, který oblékl vězně do růžového prádla a přinutil je jíst boloňské špagety, nevidí sebemenší důvod, proč s nimi sympatizovat: "Kriminálníci mají být potrestáni za svůj zločin. Ne žít v luxusu do doby, než vylezou ven a spáchají další zločiny, takže se sem vrátí a budou si tu zase žít za peníze daňových poplatníků!"


sheriff

Joe Arpaio vytvořil poblíž Phoenixu stanovou věznici proto, aby pomohl ušetřit státu Arizona miliony dolarů výdajů, které by jinak stál jakýkoliv jiný vězeňský komplex. Na jídlo odsouzeným vydává o 20 centů méně na porci a nechává si za něj od vězňů platit.

Zakázal vězňům kouřit a číst pornografické magazíny, vyházel kulturistické nářadí a zatrhl všechny filmy s výjimkou filmů typu "G" (filmy, označené etickou filmovou komisí jako "G-rated movies", které neobsahují hrubé nadávky, rouhání, extrémní násilí a sexuální scény. Tedy filmy pro děti typu Shrek nebo Rattatouille). Šerif říká: "Jsou ve vězení proto, aby splatili dluh společnosti. Proč by si měli pěstovat svaly, aby pak napadali nevinné lidi, jen co vyjdou z vězení?”

Joe_Arpaio

Znovu zavedl skupinové řetězy pro vězně, kteří zadarmo pracují na veřejně prospěšných pracích ve městě i v okrese a šetří tak peníze daňových poplatníků. Vyhodil vězňům kabelovou televizi, dokud nezjistil, že podle usnesení federálního soudu kabelová televize musí ve věznici být. Takže ji znovu zřídil, ale povolil pouze kanál s kreslenými disneovkami a stanici s předpovědí počasí. Když se ho novináři ptali, proč právě počasí, řekl: "Proto, aby tihle blbci věděli, v jakým horku musí pracovat, když makají u mě v řetězech."

Koupil také výukové lekce historika N.Gingriche z dějin USA, jejichž epizody se nějak dotýkaly amerických věznic. Když se ho reportér zeptal, zda má také nějaké lekce z historie demokracie v Americe, odpověděl, že by uvítal takové, které by pro změnu zase jednou skutečně říkaly pravdu. A že by dokonce mohly vysvětlit, proč je 95 procent odsouzených v jeho vězení prvotrestaných. Do Maricopy se skutečně opakovaně vrací jen 5 procent vězňů.

Když 2.června 2007 ve Phoenixu dosáhla teplota rekordu 47 stupňů ve stínu, vydala tisková agentura AP prohlášení: "Pro 2000 vězňů, žijících za ostnatým drátem ve stanovém táboře v maricopské okresní věznici, bylo vydáno povolení svléknout se do spodního prádla, tedy do vyfasovaných růžových boxerek."
Několik dní nato, ve středu 6.června, ukazoval teploměr ve stanu až 53 stupňů. "Tohle je peklo, jsme tady jako v peci," bědoval Ernesto Gonzales, který trávil ve věznici druhý rok z celkového desetiletého trestu. "To je nehumánní!"

Joe Arpaio opáčil: "Nehumánní? V Iráku je v tyhle dny teplota 55 stuňů, naši vojáci tam jsou taky ve stanech, musí celé dny pochodovat v plné polní na pálícím slunci a ještě jsou pod palbou. A to přesto, že nespáchali žádný zločin. Tak držte ty svoje zatracený nevymáchaný držky!"

P.S.:
Joe Arpaio byl v roce 2007 znovu zvolen šerifem okresu Maricopa, Arizona, USA.

maricopa_county
23.08.2008 08:57:31Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se