Habaděj bloguje. Savoir Vivre.

Pane, dej mi odvahu řešit věci, které ovlivnit mohu, trpělivost přijímat ty, které nezměním, a moudrost, abych je od sebe dokázal rozeznat.

Miriam Gruss? U mě má Schluss

Vážená paní Miriam Gruss, poslankyně Spolkového sněmu,

ze srdce Vám děkuji za Vaši dojemnou péči o naše zdraví. Podle deníku Die Welt jste prý navrhla v EU zakázat čokoládová vajíčka Kinder Surprise a zdůvodňujete to údajně tím, že spojování potravin a hraček do jednoho balení je pro děti nebezpečné. Neumím si to vysvětlit jinak, než že Vás Vaše děti od malička zlobí tím, že si koupí Milku, sežerou obal a čokoládu hodí do koše.


kinder-surprise kung-fu_panda


Podezříváte nás patrně, že svým dcerkám a synkům dáváme slupnout nanuka i s dřívkem a zmrzlinu včetně papíru. Věřte, neznám ve svém okolí nikoho, kdo by jedl pizzu s krabicí, vejce se skořápkou nebo, nejdebože, v restauraci kachnu i s příborem - natož aby k témuž vedl své děti.
Ptal jsem se přítelkyně Anne z Aix-en-Provence, zda své potomky učila polykat ústřice s lasturou. "Nikoliv," odvětila s úsměvem, "s citrónem a čerstvě drceným pepřem." Kindervajíčka neznají, raději si prý dají roquefort, olivy a rajčata s bazalkou.

Stejně si myslím, že zmíněná zpráva ve Weltu je jen výplodem dlouhé a horké okurkové sezóny, v níž zoufalé novinářské kachny sezobnou i naprostou ptákovinu. Do Bundestagu by přece takovou blbku nepustili ani jako hajzlbábu.

S veškerou úctou
podpis
(původně eurooptimista, dnes díky Vám podobným na rozpacích)

P.S.: Věděla jste, že hračka v Kinder Überraschung bývá od čokolády oddělena plastikovým obalem? Btw: a nemohli byste se mrknout i na ty lotry v McDonald´s? Doslechl jsem se, že se chystají do cheesburgerů nacpat Kung Fu Pandu.

10.08.2008 08:35:38Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se